BorászokNeszmélyi borvidékRendezvényhelyszín

Bemutatkozott a Dunakanyar Borút 8 pincészete

Május 4-én Szentendrén, a MűvészetMalomban tartotta első sajtótájékoztatóját, szakmai és közönség borkóstolóját a Dunakanyar borút.

Hogyan merült fel az ötlet?

Hét évvel ezelőtt indult útjára Nagymaroson a Szent István Napi Borünnep, melynek egyik fő célja a figyelem felhívása volt a Dunakanyar szőlészeti-borászati hagyományaira. Volt mire, hiszen a területen az 1700-as évektől a filoxéra vészig virágzott a borkultúra, a szentendrei Kadarka, a rác ürmös, a vörös aszú, a rádi Furmint, a Bogdányi dinka, a nagymarosi Hénigli, és ugyanitt az 1893-tól működő Dr Willibald pezsgőgyára mind erről tanúskodik.

Bemutatkozott a Dunakanyar Borút a szentendrei MűvészetMalomban. GasztroMagazin 2023.

A Dunakanyar Borút különlegessége, hogy ellentétben más borutakkal, nem kötődik egy kifejezett borvidékhez sem, és nem szabja határát országhatár.

Szervezőegységük a Dunakanyar, mely művészettörténeti, és történelmi emlékekben Magyarország egyik leggazdagabb vidéke, turisztikai vonzereje mellett természeti adottságai alkalmassá teszi a vidéket kiváló borok készítésére is.

A szakmai programon résztvett Dr. Vitályos Eszter országgyűlési képviselő asszony, Szentendre, Visegrád, Nagymaros polgármesterei, borszakírók, idegenforgalmi és gasztronómiai szakemberek.

Bemutatkozott a Dunakanyar Borút a szentendrei MűvészetMalomban. GasztroMagazin 2023.

Előadást tartott Lőrincz Ágnes a szentendrei Tourinform részéről, Csapody Bence a Cottbus Egyetemmel közös kutatásról számolt be, melyet a „Z” generáció tagjai között végeztek a turizmus területén, majd Kiss Róbert Richárd következett egy könnyed, humoros eszmefuttatással a turizmus-bor-gasztronómia témakörében, végül Geönczeöl Attila röviden ismertette a szőlészet-borászat múltját a Dunakanyarban, amelyre építkezhetnek a jelen borászatai, hiszen kiváló adottságú területekről van szó.

Végül pár szóban bemutatkoztak a pincészetek képviselői, majd megkezdődött a borkóstoló, melyen közel ötven bort lehetett megkóstolni köztük olyan ritka szőlőfajtákból készülteket mint a Bogdányi Dinka, Ezerfürtű, Mézesfehér.

Bemutatkozott a Dunakanyar Borút a szentendrei MűvészetMalomban. GasztroMagazin 2023.

A kóstoló ideje alatt a kivetítőn folyamatosan látható volt a borászokat bemutató kis „filmünk”.

A borok mellé a borkorcsolyát Szabi a Pék –Panificio il Basilico Szentendre-, A Sonkás, RádBízom és a Hajta Farm biztosította.

Sok új ismerettel szolgáló és végtelenül jó hangulatú volt a Dunakanyar borút első bemutatkozása, folytatás következik, hiszen a borút negyedévente tervez további borkóstolókat.

A borút tagjainak célja, hogy megismertessék, bemutassák az ide látogatóknak a régió borászati jelenét és elérjék, hogy a Dunakanyar ismét felkerüljön Magyarország bortérképére!

További információ:

facebook/Dunakanyar borút

www. dunakanyarborut.hu

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .